MENU
polska english deutsch
slajd
przycisk przycisk przycisk przycisk
 

Wityng Sp.z o.o.
(63) 270 60 60 lub (63) 270 70 21
e-mail: wityng@wityng.pl

Plac zabaw dla firm

W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane nam przez klientów, w 2013 roku rozpoczęliśmy tworzenie "Placu zabaw dla firm".
Pod tą nazwą kryją się liczne atrakcje zlokalizowane na terenie OSW Wityng. Już teraz dla naszych gości dostępne jest boisko do gry w piłkę, dwa tory do gry w bule (Pétanque), a nad jeziorem, po przedłużonej zimie rośnie green do golfa.

W najbliższej przyszłości planujemy dodatkowo postawić profesjonalną ściankę wspinaczkową, powiększyć boisko oraz zakupić quady.

GRA W BULE

Popularna w szczególności w południowej Francji (Prowansja),
ale uprawiana także w innych regionach Francji i w innych krajach europejskich (Belgia, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Niemcy, Szwecja)
i na świecie.

Rozgrywki odbywa się na pozbawionym trawy placu (zwanym bulodromem), np. na utwardzonym żwirze, o wystarczających wymiarach . Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami (bulami; fr. boule – kula) o średnicy od 70,5 do 80 mm w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki o średnicy 30 mm nazywanej po francusku cochonnet, czyli: prosiaczek (w Polsce częściej: świnka).
 

PUTTING GREEN

Putting green – popularnie zwany „Green” – obszar bardzo krótko przystrzyżonej trawy, na którym znajduje się dołek z flagą. Green służy do puttowania (wbijania piłki do dołka) odpowiednim kijem typu putter. Na polu golfowym dołek jest celem do którego gracz celuje piłkę z obszaru tee. Na obiekcie treningowym green służy do trenowania uderzeń do dołka, z różnych odległości.