MENU
polska english deutsch
slajd
przycisk przycisk przycisk przycisk
 

Wityng Sp.z o.o.
(63) 270 60 60 lub (63) 270 70 21
e-mail: wityng@wityng.pl

Pierwszy Ogólnopolski Kongres Polskiego Towarzystwa Hirudologicznego

W dniach 6-8 września 2013 roku odbył się Ogólnopolski Kongres Polskiego Towarzystwa Hirudologicznego. PTH  zrzesza  hirudoterapeutów  zajmujących się terapią z wykorzystaniem pijawek lekarskich.

Prezesem Towarzystwa jest lek. med. Maciej Paruzel, wybitny chirurg oraz największy w Polsce autorytet i autor książek o hirudoterapii, twórca profesjonalnej polskiej hirudoterapii na światowym poziomie. Członek honorowy światowych towarzystw, współorganizator i uczestnik światowych kongresów hirudoterapii.

Uczestnicy kongresu zapoznali się z naukowymi podstawami leczenia pijawkami oraz z możliwością wykorzystania hirudoterapii w różnych specjalnościach medycznych, takich jak m. in. chirurgia, ortopedia, stomatologia i neurologia.

Nie zabrakło także gości z zagranicy (RPA, Litwa) oraz mediów. Kongresowiczom kucharze serwowali pyszne poczęstunki oraz  przysmaki z grilla przy muzyce rozrywkowej. Na zakończenie kongresu wszystkim uczestnikom wręczono Certyfikat uczestnictwa na zjeździe naukowo – szkoleniowym podnoszącym kwalifikacje z dziedziny hirudologii i hirudoterapii.

Potwierdzeniem wysokiego poziomu organizacyjnego kongresu jest poniższy list referencyjny.