Statek wycieczkowy

Nasz ośrodek posiada własny statek wycieczkowy, który może umilić czas naszych Gości.
Gwarantujemy niezapomniany rejs po jeziorach, który może umilać muzyka oraz serwowane posiłki i napoje.
Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty rejsów, zarówno firmy, jak i gości indywidualnych.

Przystań Wityng

Wityng otwiera się na żeglarzy i motorowodniaków. Zapraszamy do naszej przystani i skorzystania z  bogatej oferty.
W restauracji zjesz pyszny obiad, w barze napijesz się dobrego zimego piwa, a następnie może skorzystasz z jednej z wielu atrakcji jakie przewidzieliśmy na obecny sezon. Już niebawem możesz spróbować swoich sił na putting greenie, ćwicząc wbijanie piłeczki golfowej, zagrać z przyjaciółmi w bule lub rozegrać mecz piłki siatkowej na plaży.
 
W celu rezerwacji atrakcji skontaktuj się z recepcją:

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Wityng Sp.z o.o.
Mikorzyn 1A,
62-561 Ślesin

Tel (63) 270-60-60
fax (63) 270-70-24

e-mail: wityng@wityng.pl

CENNIK

PARK WODNY

Wodny plac zabaw to prawdziwe królestwo radości
i beztroskiej zabawy dla każdego!

Dmuchany plac zabaw na wodzie

Park wodny to ekscytujące miejsce, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogą spróbować swoich sił, pokonując różnorodne wyzwania na wodzie. Ten dynamiczny tor zapewnia niezwykłą dawkę adrenaliny i przyjemności dla wszystkich amatorów wodnego szaleństwa.

To idealne miejsce dla wszystkich poszukiwaczy przygód i miłośników ruchu. Przezwyciężanie wyzwań na wodzie dostarcza nie tylko rozrywki, ale również rozwija zdolności motoryczne, siłę i wytrzymałość. To miejsce, gdzie możemy testować swoje umiejętności, cieszyć się radością ze zwycięstwa i wspólnie tworzyć wspaniałe wspomnienia pełne emocji.

Plac zabaw z siłownią zewnętrzną

Atrakcje zewnętrzne dla dzieci i dorosłych

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna to doskonałe połączenie, które zapewnia  radość i zabawę dla dzieci, jak i możliwość aktywności fizycznej dla dorosłych. To miejsce, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Obecność placu zabaw i siłowni na jednym terenie zachęca do aktywności całej rodziny. Dzieci mogą cieszyć się zabawą na placu, podczas gdy dorośli mogą ćwiczyć obok. To doskonała okazja do spędzania wspólnego czasu na świeżym powietrzu, wzmacniania więzi rodzinnych, przy jednoczesnym dbaniu o zdrowie.

Całe miejsce jest starannie zaprojektowane, z dbałością o bezpieczeństwo i wygodę użytkowników. Wykorzystanie trwałych materiałów i ergonomiczne rozwiązania sprawiają, że plac zabaw i siłownia są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne

atrakcje w okolicy

Kąpielisko strzeżone z parkiem wodnym

Kategoria wód – jezioro – Jez. Mikorzyńskie Kod jednolitej części wód powierzchniowych – LW10089 Ocena i klasyfikacja jakości wody w kąpielisku – dobra. Na terenie kąpieliska wydzielone są strefy dla nie umiejących pływać do głębokości 1,2m -czerwona i dla umiejących pływać – żółta, zlokalizowany jest też Park Wodny (płatny), plaża jest piaszczysta, dojście do plaży jest możliwe od strony terenu Ośrodka Szkoleniowo Wypoczynkowego Wityng Sp. o.o. Dno piaszczyste.

Atrakcja na terenie hotelu
Pobierz profil wody w kąpielisku

Park Linowy ,,Leśny Raj” 

Park Linowy jest specjalnie przygotowanym terenem do zabawy na linach. Korzystać z niego mogą dzieci (samodzielnie od 120 cm wzrostu), młodzież oraz dorośli. jest pierwszym tego typu parkiem rozrywki w naszym regionie. Posiada ponad 60 przeszkód zlokalizowanych na trzech trasach o różnym poziomie trudności. Pobyt w parku zapewnia niezapomniane wrażenia, mega adrenalinę oraz poczucie wolności. Jest to wspaniały pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Odległość od hotelu: 4,4 km
Szczegóły: www.parklinowy.konin.pl

Wakepark Ślesin

Wakepark  powstał nad jeziorem Mikorzyńskim i jest wyposażony w wyciąg 2.0 marki Sesitec. To jeden z nielicznych wyciągów w Polsce gdzie tor do pływania przebiega równolegle do lini brzegowej. To jedyny w Polsce Wakepark ze sztucznym oświetleniem.

Odległość od hotelu: 5,9 km
Szczegóły: www.wakeparkslesin.pl

Baza Nurkowa Honoratka

Baza powstała na terenie zalanej kopalni odkrywkowej Pątnów, będącej częścią kopalni węgla brunatnego w Koninie. Maksymalna głębokość wynosi ok. 55 m. Są tu znakomite warunki do nurkowania dzięki tarasowemu ukształtowaniu brzegów, a przezroczystość wody dochodzi do 15 m. Ze względu na atrakcje na różnych głębokościach, każdy nurek znajdzie tu coś dla siebie. Pod wodą znajdziemy m.in. wrak statku, samochód, przyczepę, sprzęt i maszyny górnicze Nie brakuje tu pionowych ścian, wąwozów transportowych i odpływowych, zatopionych lasów, płyt betonowych i drobnego sprzętu górniczego.

Odległość od hotelu:  5,1 km
Szczegóły:  https://www.bazanurkowahonoratka.pl/

Jezioro Turkusowe

Znajduje się tuż obok Konina, swoją niezwykłą barwą przyciąga mieszkańców bliższych i dalszych okolic. Szczególnie w słoneczny dzień jego odcień staje się bardzo intensywny i hipnotyzujący. Jezioro zawdzięcza swój niesamowity kolor dużej zawartości węglanu wapnia. Zbiornik ten został bowiem utworzony w miejscu wyrobiska po dawnej Kopalni Węgla Brunatnego Adamów. Po wypełnieniu wodą, wykorzystuje się go jako składowisko popiołów i żużli przez Elektrownię Adamów.

Odległość od hotelu: 13 km
Szczegóły:  https://www.facebook.com/pages/Jezioro-Turkusowe-Konin/838373349506443

Sanktuarium w Licheniu

To ośrodek kultu maryjnego o znaczeniu ogólnopolskim i międzynarodowym. Obecnie jest jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Sanktuarium związane jest z objawieniami maryjnymi i uznawanym za cudowny obrazem Matki Boskiej Licheńskiej. Głównym kościołem sanktuarium jest bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, największy tego typu obiekt w Polsce i zarazem jeden z największych na świecie. Swoją posługę pełnią w nim ojcowie ze Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Odległość od hotelu: 11 km
Szczegóły: www.lichen.pl

Las Grąbliński

Znany jako miejsce objawień Matki Bożej. Na terenie lasu wytyczone są ścieżki spacerowe ze stacjami drogi krzyżowej oraz kapliczki. W jednej z nich znajdują się relikwia z pnia sosny, na której wisiał obraz Maryi zawieszony przez Tomasza Kłosowskiego. Spokój i cień leśnych drzew sprawiają, że miejsce ma niezwykły klimat przyjazny modlitwie.W lesie warto też odwiedzić kompleks klasztorny sióstr Anuncjatek.

Odległość od hotelu: 12 km
Szczegóły: www.lichen.pl/pl/234/las_grablinski

Muzeum Okręgowe w Koninie

Muzeum Okręgowe w Koninie znajduje się w Gosławicach, w północnej części miasta, nad Jeziorem Gosławskim. Muzeum składa się z kilku obiektów zamkniętych niewielkim parkiem. Obiekty Muzeum to: zamek z XV w., dworek z XIX w, skansen etnograficzny z chałupami z XIX w. oraz spichlerz z XIX w. Główne wejście do Muzeum zlokalizowane jest w pobliżu gotyckiego kościoła z XV w. tworząc ciekawy kompleks zabytków.

Odległość od hotelu: 8,2 km
Szczegóły: www.muzeum.com.pl

Konińska Starówka

Poza najbardziej znanymi budynkami, obfituje wieloma uroczymi kamienicami i domami. Spacerując uliczkami Starówki warto zwrócić uwagę na piękne detale elewacji oraz fantazyjne, ażurowe, kute balkony. Niewątpliwym atutem jest Bulwar Nadwarciański o długości prawie jednego kilometra, który jest wizytówką miasta.  Dla koninian i turystów na bulwarze dostępne są: tarasy widokowe z leżakami, dwa amfiteatry, przystań pasażerska, marina rzeczna, ścieżki dolne i górne oraz łąka rekreacyjna z oczkiem wodnym i dwoma kładkami.   

Odległość od hotelu: 17 km
Szczegóły: www.konin.pl/index.php/zabytki.html

Park Chopina z Mini-ZOO w Koninie

Mini – Zoo, tak ukochane przez dzieci od lat miejsce na niedzielne spacery, znajduje się w Parku im. F. Chopina. Na chwilę obecną w konińskim ZOO zobaczymy następujące gatunki zwierząt: alpaki, daniele, kozy syryjskie, osły, kuce, siki wietnamskie, jaki, konie Przewalskiego, konie arabskie, dziki, świnki wietnamskie, kozy karłowate, sarny, strusie emu, pawie, bażanty, kiściec srebrzysty, indyki, kury ozdobne, łabędzie, perlice, bociany, gęsi, papugi oraz gołębie. W parku znajduje się także ciekawa szata roślinna – kasztanowce, topole włoskie, sosny, buki i modrzewie oraz dwa dęby, które zostały uznane za pomniki przyrody. Uwadze najmłodszych odwiedzających z całą pewnością nie umknie plac zabaw i siłownia plenerowa, zlokalizowane w sercu parku. 

Odległość od hotelu: 19 km
Szczegóły: www.konin.pl/index.php/park-im-fryderyka-chopina.html

Wieża widokowa na Złotej Górze 

Usytuowana w gminie Krzymów w rezerwacie „Złota Góra”. Oddana do użytku w 2014 roku drewniano -stalowa konstrukcja, liczy niecałe 30 metrów wysokości. Uwzględniając wysokość wniesienia, obserwatorzy podziwiający okolicę znajdują się na wysokości 216 m n.p.m. Aby wejść na punkt widokowy należy pokonać 140 stopni. Z punktu widokowego przy dobrej pogodzie dostrzec można m.in. bazylikę w Licheniu, elektrownię w Koninie, panoramę Konina, czy położony poniżej złotogórski rezerwat przyrody.

Odległość od hotelu: 27 km
Szczegóły: www.powiat.konin.pl/pl/225/1024/wieze_widokowe 

Klasztor o. Kamedułów w Bieniszewie

Bieniszewska pustelnia jest jednym z 2 klasztorów kamedulskich, które przetrwały do dziś. Osadzona na szczycie „Sowiej Góry”, otoczona kazimierskimi lasami jest miejscem skupienia i modlitwy. Według legendy w miejscu lokacji klasztoru, w 1003 roku, poniosło śmierć męczeńską pięciu uczniów św. Romualda, przez wielu uznawanych za pierwszych kamedułów na ziemiach polskich.

Odległość od hotelu: 27 km
Szczegóły: www.kameduli.info/bieniszew.php

Winnica Vera

Winnica powstała nad Jeziorem Paniejewskim,  na Obszarze Natura 2000. Powstają tutaj wina: Seyval Blanc, Marechal Foch, Leon Millot oraz Regent. Na jej terenie znajduje się Degustatornia, gdzie można posmakować oraz zakupić produkowane tam wina. Sprzedawane  wyroby są certyfikowane i najwyższej jakości. Wytwarzane są na miejscu, wyłącznie z uznanych szczepów winogron, dostosowanych do klimatu regionu.

Odległość od hotelu:  14 km
Szczegóły:  https://www.facebook.com/winnicavera/

Skansen w Mrówkach

Jest dobrze zachowanym grodziskiem stożkowatym, położonym w lesie. Średnica ściętego stożka wynosi 35 m, u góry 27 m, a jego wysokość dochodzi do 12 m. Nazywany jest Kopcem Napoleońskim. Znaleziska archeologiczne pozwalają datować gród na okres późnego średniowiecza XII-XIV wiek. Jest to obecnie jeden z najciekawszych obiektów kultury średniowiecznej w rejonie wschodniej Wielkopolski. Mieścił on pięcioboczną wieżę, podłużny budynek z piwnicą i kuźnię. Całość otaczała palisada. Zabudowa została spalona najprawdopodobniej w wyniku najazdu. Siedziba rycerska została odtworzona i udostępniona w 1973 r. jako skansen archeologiczny – oddział Muzeum Okręgowego w Koninie.

Odległość od hotelu: 27 km
Szczegóły: www.muzeum.com.pl/skansen-mrowki/

Kopalnia soli w Kłodawie

To największa czynna kopalnia soli kamiennej w kraju oraz najgłębsza na świecie podziemna trasa turystyczna, znajdująca się na poziomie 600 metrów pod ziemią (legalne zwiedzanie). Jest najmłodszą kopalnią, powstałą w latach 50-tych XX w. To głównie z niej pochodzi sól jadalna oraz drogowa w Polsce, a roczne wydobycie sięga miliona ton.

Odległość od hotelu: 54 km
Szczegóły: www.sol-klodawa.com.pl/o-firmie/historia-firmy

Arendel – wioska norweska

To jedyne w swoim rodzaju miejsce, które oprócz wypoczynku na łonie natury oferuje wyjątkową stylistykę. Nic nie jest tu przypadkowe, wszystko nawiązuje do Skandynawii – od drewnianych domków, poprzez wystrój wnętrz, aż do zwierząt.

Odległość od hotelu: 50 km
Szczegóły: www.arendel.pl